Bukmacherzy czasami uciekają się do sztuczek, aby utrzymać koszty na niskim poziomie. 

Na przykład, gracz chce postawić zakład w trakcie meczu, ale kursy właśnie w tym momencie zmieniają się na mniej korzystne.

Z pewnością jest to uczciwa zmiana ze względu na zwiększone prawdopodobieństwo wyniku, ale gracz widział lepsze szanse, gdy naciskał przycisk.

Bukmacher jednak nigdy nie działa na przegranej pozycji i w każdej chwili przed lub w trakcie zawierania zakładu może zmienić kurs na korzystniejszy.

Jeśli graczowi systematycznie udaje się wygrywać duże sumy na zakładach, jest to niepokojący sygnał dla bukmachera. Dlatego bukmacherzy często walczą z odnoszącymi sukcesy graczami, obniżając limity, skracając linię i wydłużając okresy wypłat.

Czasami nawet blokują takich graczy bez wyjaśnienia. Warto zauważyć, że legalni bukmacherzy nie uciekają się do takich sztuczek, o czym warto pamiętać przy wyborze bukmachera.

Rentowność bukmachera

Rentowność bukmachera zależy od wysokości kursów.

Średnio bukmacher układa zysk z 2-3% do 20-30%. W każdym razie trzeba czytać opinie o zakładach bukmacherskich. W Polsce są naprawdę dobre i zawsze dokonasz właściwego wyboru, jak opinie o betfan.

Rentowność zależy od popularności imprezy. Im bardziej popularne wydarzenie, tym mniejsza marża zysku dla bukmachera, ponieważ będzie dużo zakładów, a bukmacher zarobi zbyt dużo pieniędzy.

I na odwrót. Jeśli nikt nie wie o wydarzeniu, nie będzie na nie zakładów. Zakłady te będą najprawdopodobniej pochodziły od graczy, którzy śledzą wydarzenia i prawdopodobnie wiedzą o nich nawet więcej niż bukmacher. Stawiając wyższy zysk, bukmacher zabezpiecza się przed ryzykiem.