“Madencilik”, bizim görüşümüze göre, teknik açıdan yeni başlayanlar için oldukça karmaşık görünen ilkeleri oldukça basit bir şekilde açıklayacağız, ancak bu materyalin kullanıcılar için gerçekten yararlı olacağından eminiz.

Bu nedenle, İngilizce'den “Madencilik” (madencilik), örneğin altın madenlerinde değerli herhangi bir şeyin “çıkarılması” veya “çıkarılması” olarak anlaşılmalıdır, ancak söz konusu “madenciler” - olarak bilinen yeni bir altın türü çıkarıyorlar. kripto para".

"Bitcoin", "Litecoin", "Namecoin", "Ppcoin", "Ethereum" ve yedi yüzden fazla farklı "kripto marka", gerçek para biriminde çeşitli oranlarda!

Teknolojinin 1983'ten beri resmi olarak bilinmesine rağmen (yazarlar David Chaum ve Stefan Brands dünyanın ilk “elektronik nakit protokollerini” duyurdular) fenomen olarak “kripto para” olgusunun, özellikle “Bitcoin”in keskin popülaritesi Dolar eşdeğerinin maliyetinin dört nala artmaya başladığı 2016'nın ortalarında Medya raporlarıyla büyük bir ivme kazanmaya başladı ve 2017'nin ortasında 3.500 dolardan fazla olan X4.5 işaretine ulaştı.

Küresel hizmet "SEMrush"a göre ve Google'a göre, bu süre zarfında kullanıcılar 51 milyondan fazla Bitcoin talep etti. 20.09.2017 tarihinde, bir "bitcoin"in fiyatı satışta 3.719 dolardı ve her şey 1 dolara yüzden fazla "bitcoin" rakamıyla başladı!

"Bitcoin" ile belirli bir örnekte "kripto para birimi" nedir?

Resmi olarak 2009'da ortaya çıktı, yazarlık bir programcıya veya Satoshi Nakamoto takma adı altında bir grup geliştiriciye atfedildi. Özelliği, tam bir ademi merkeziyetçilik ve avantajları arasında işlemlerin izlenememesi de dahil olmak üzere, sahteciliğin neredeyse tamamen imkansızlığı nedeniyle güvenliğini sağlayan tek bir “bitcoin bankasının” olmamasıdır.

“Bitcoin” doğası gereği bir kriptografik koddur, şifrelenmiş, taklit edilemez bir karakter kümesidir ve bir bütün olarak kripto para piyasası hakkında konuşursak, o zaman tamamen benzersizdir, çünkü her biri birbirine bağlı değildir, Bitcoin'in kendisi gibi, prensipte, örneğin ABD dolarına bağlı değildir.

"Bitcoin"in popülaritesi, ağda onu satın almaya veya "benim" yapmaya çalışan gerçek kişilerin sayısında yatmaktadır ve bu popülerlik ne kadar yüksek olursa, maliyet de o kadar yüksek olur. Aynı zamanda, “madencilik” sürecinde herkes bunu anlamıyor, çünkü bir zamanlar “kripto para” sistemine çok daha az sayıda insan dahildi ve buna bağlı olarak daha az sayıda “madenci” daha fazla “madenci” aldı. bitcoin”. "Madenci" ne kadar çok "madenci" dahil edilirse, o kadar çok insan onları almaya başladı, sadece daha küçük sayılarda.

Bu heyecanı hisseden "çevrimiçi yatırımcılar", "kripto para madenciliği" ilkelerini doğrudan İnternet'ten öğrenmek için acele ettiler. Sonuçta, örneğin kiralık bir hangarda, yüzme havuzunda veya kendi bodrumunuzda güçlü ekran kartlarına ve diğer "başıboş" sunuculara sahip ev yapımı sunucularınız ne kadar fazlaysa, "bitcoin madenciliği" şansınız o kadar yüksek olur. Önce cüzdanı indirmeniz ve senkronize etmeniz, ardından “cüzdandaki” uygulamayla birlikte gitmezse “madenci” yi indirmeniz gerekir. Bilgisayarlar, biri “Bitcoin” dijital alanından bir kod “alana” kadar bağımsız olarak çeşitli hesaplamalar yapar.

Madenciyseniz, conflux madenciliği  hakkında bir şeyler okumalı ve gelirinizi birkaç kez artırmaya başlamalısınız.