مراحل طراحی سایت اینترنتی چیست؟
در واقع طراحی سایت شامل ۴ مرحله اصلی می شود که در اتحاد هر مرحله را به چهره کامل روشنگری می دهیم:  

مرحله اول: طراحی وایر فریم
در مرحله نخست از طراحی سایت باید با پایش به نیاز های مشتری و گونه سایت ابتدا یک نمای کلی از سایت را طراحی کرد و یک نقشه کلی از صفحات سایت و اینکه جایگاه و چیدمان المان ها و عناصر متنوع را تعیین کرد به این مرحله از طراحی سایت به اصطلاح طراحی وایر فریم گفته می شود.  

آشنایی با طراحی سایت
مرحله دوم طراحی سایت چیست؟ طراحی گرافیک سایت
بعد از اینکه در مرحله طراحی وایر فریم محل پیمان گیری عناصر سایت مشخص شد حال نوبت به طراحی گرافیک سایت می رسد. هدف از طراحی گرافیک سایت این است که با استفاده از نرم انگیزه ها های گزیده تر این پیشه به طراحی وایر فریم رنگ و لعاب دیتا و با پروا به گونه سوداگری اینترنتی که پیمان است با سایت تاسیس شود رنگ بندی و گرافیک سایت طراحی می شود.

مراحل طراحی تارنما چیست؟
مرحله سوم طراحی سایت چیست؟ کدنویسی و برنامه نویسی سایت
بعد از طی شدن مراحل طراحی وایرفریم و طراحی گرافیک سایت نوبت به مرحله برنامه نویسی سایت می رسد. در مرحله برنامه نویسی سایت هم با پروا به احتیاج های مشتری و مدل سایتی که قرار است طراحی شود می طاقت شیوه های مختلفی را برای دسته مدیریت سایت انجام داد. برای این هدف می طاقت از سیستم های مدیریت درونمایه همانند وردپرس بهره‌گیری کرد یا اینکه یک فریم ورک اختصاصی از صفر برنامه نویسی کرد. تصمیم اینکه این دسته از کدام باره استعمال شود اغلب به بحث هزینه ها و احتیاج مشتری بر می گردد که بر بنیاد این فاکتور ها باید تصمیم گیری کرد.  

همه چیز در باره طراحی سایت
مرحله چهارم از طراحی سایت چیست؟ تاسیس سایت به صورت کامل
بعد از اتمام ۳ مرحله پیش از مراحل طراحی سایت چیست به مرحله آخر الامر پیشه یعنی تاسیس سایت در بستر جهانی اینترنت که در هر نقطه از عالم قابل دسترسی باشد. در مرحله واپسین،انجام پس از تعبيه یک هاست پسندیده (برای خرید بهترین هاست ایران حتما نوشتار ۱۰ کمپانی هاستینگ برتر ایران را مطالعه بفرمایید) و برگزیدن یک نام گستره مناسب (برای برگزیدن نام پهنه پسندیده نوشتار راهنمای انتخاب اسم حوزه پسندیده را از دست ندهید) سایت را پیکربندی کرده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.  

مباحث طراحی سایت
وظایف یک طراح سایت چیست؟
همان طور که مراحل یک طراحی سایت را در تقدیر پیش خواندید وظایف یک طراح سایت به این ارتباط دارد که مسئولیت اتمام کدام تقدیر را بر عهده گرفته است. در واقع برای راه اندازی یک سایت حرفه ای به دو تیم یا شخص بیچارگی هست، یک تیم برای طراحی دسته Front-end یا همان شکل و نما سایت و تیم یا شخصی سایر برای بخش Back-end که دربرگیرنده کدهای سمت سرور یا همان طراحی وساخت قسمت مدیریت سایت است. در پیوستگی وظایف هر کدام از تیم های فرانت اندکار و بک اند کار را به چهره کامل شرح می دهیم.  

وظایف یک فرانت اند Front-end حرفه برای طراحی سایت چیست؟
فرانت اند سایت دربرگیرنده تمامی تقسیم ها و کدهای سایت است که در معرض دید عموم پیمان دارند و تمامی خاصیت های ظاهری یک سایت توسط تیم یا فرد فرانت اند پیشه طراحی و ساخته می شود. در درستی تمام قسمت های یک سایت که بدست بازدیدکنندگان قابل دید است دسته فرانت اند سایت اسم دارد.

برای طراحی و گسترش نما یا همان Front-end یک سایت احتیاج به برنامه نویسی به زبان های HTML , CSS , JAVA-SCRIPT است و یک گسترش دهنده Front-end پیشه باید به این زبان ها چیرگی کافی داشته باشد. البته معمولا در پروژه های بزرگ و برای سایت هایی که گرافیک در آن اهمیت گزیده تر ای دارد از یک گرافیک پیشه هم برای طراحی سرنوشت های گرافیکی امثال آیکون های سایت، تصاویر دسته های متنوع و تنظیم و رنگ بندی سایت کاربرد می شود.  

همه چیز در مورد طراحی سایت
وظایف یک بک اند Back-end شغل برای طراحی سایت چیست؟
در ابتدا بزارید یک توضیح کم درباره بک اند یک سایت داشته باشیم: در حقیقت همگی کدهای سمت سرور و کدهایی که توسط کاربران سایت قابل دیدن نیست کدهای بک اند یا Back-end نامیده می شوند. اشاعه دهنده بک اند Back-end یک تیم یا شخص است که مسئولیت کدنویسی ساختار و ستون های اصلی یک سایت را بر دوش دارد. به حقیقت تمامی امکانات و عملکردهای یک سایت باید در تقسیم بک اند سایت کدنویسی شوند. معمولا برای طراحی و برنامه نویسی بخش Back-end بک اند سایت از زبان های برنامه نویسی Python، ASP و PHP بهره‌گیری می شود.  
ابزارهای باره دربایستن یک طراح سایت چیست؟
ابزار های طراحی سایت چیست؟ در پیوستگی می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم، حتما بعد از خواستن عنوان این قسمت با خودتان فکر کردید که نخستین ابزار برای طراحی سایت یک کامپیوتر نیرومند است! بله صحیح اندیشه کردید ساده ترین اسباب برای طراح سایت شدن جاسازی یک کامپیوتر یا لب توان نیرومند است که بتواند برنامه های گرافیکی و برنامه های کدنویسی را به راحتی اجرا کند و در سررسید کار هنگ نکند الی همگی حواس طراح سایت به پیشه اصلی معطوف باشد. در قدم بعدی افزار های طراحی وب با احتیاط به مراحلی که در بالا خواندید متفاوت خواهد بود، ولی یگانه از اصلی ترین افزار های طراحی وب همان زبان های برنامه نویسی و فریم ورک های مربوط به آن زبان هستند که با پروا سلیقه فرد طراح و مدل سایت گزینش می شوند.  

انواع طراحی سایت چیست؟
سایت ها به ۲ دسته کلی بخش بندی می شوند:

سایت های استاتیک
سایت های داینامیک
در پیوسته سایت های استاتیک و سایت های داینامیک را به صورت کامل شرح خواهیم عدل وتوضیح می دهیم که هر کدام در کدام مدل سایت ها استعمال می شوند.  

طراحی سایت استاتیک چیست؟
در سرنوشت قبل با فرانت اند و بک اند سایت به نکویی آشنا شدید و دیدید که هر کدام چه وظایفی بر دوش دارند، با این پیشگفتار به روشنگری سایت های استاتیک می پردازیم. در سایت های استاتیک به راستی فقط قسمت فرانت اند شغل اتمام می شود، یعنی هر کدام از صفحات یک سایت به چهره جدا طراحی شده و در سرور بارگذاری می شوند.

در سایت های استاتیک مدیر سایت نمی تواند محتوای سایت را تغییر دهد و برای تغییر دادن آن یا باید خویش طراحی سایت را یاد بگیرد یا باید یک طراح سایت را استخدام کند تا تغییراتی که می خواهد را بتواند انجام دهد. معمولا در زمان حاضر که سیستم های مدیریت محتوای زیاد چیره دست امثال وردپرس روی حرفه آمدند استفاده از سایت های استاتیک خیلی کم شده است. معمولا برای طراحی سایت های شرکتی حقیر یا سایت های شناسایی که الی مدت ها محتوای آن تغییر نخواهد کرد از سایت های استاتیک استفاده می شود.  

طراحی سایت داینامیک چیست؟
سایت های داینامیک پرکار هستند و در طراحی سایت های داینامیک هر دو بخش فرانت اند و بک اند برنامه نویسی می شوند. در سایت های داینامیک برنامه نویس بک اند وظیفه پرکار سازی سایت اینترنتی را بر عهده دارد و با به کارگیری کدهای سمت سرور اسکریپتی را طراحی می کند که سایت به صورت کامل پرکار باشد.

پویا و داینامیک بود سایت به این معنی است که تمامی محتوای صفحات سایت توسط مدیر سایت قابل تغییر است و امکان پذیر است هر روز یک صفحه جدید با محتوای متغییر در سایت منتشر شود مشابه سایت های خبری یا گاهنامه ای که در هر روز چندین آگاهی ها جدید را در صفحات جدید منتشر می کنند.  

مشاغل پیوسته با طراحی سایت چیست؟
به غیر از تیم توسعه دهنده و طراح سایت ، کسان و پیشه های زیادی هستند که باید برای کامیابی یک سایت هنرپروری کنند تا سایت باره نظر در کسب و کار اینترنتی خویش کامیاب شود و به درآمد های بالا دست یابد. زمانی که می خواهید یک سوداگری آنلاین تاسیس کنید به غیر از این که باید یک سایت حرفه ای و خوب طراحی کنید باید برای رسیدن به درآمد اینترنتی با مشاغل زیادی در همبستگی باشید.

طراحی سایت فوری